Më mbaj mend (për 1 muaj)

Joe Artid Fejzo - S'e Di  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Muzika & Teksti:

Joe Artid Fejzo

Teksti:

Elona Kaca

Pjesëmarrëse në

Top Fest 7

Komente

Asnjë Koment

23/05/2010

2010-05-22T23:00:00+00:00Ja tek largohesh, me syte nga Hena
E asnje fjale me shume jo, Ti nuk fole
Duke buzeqeshur, Lotin e fshehe
Dhe vetem doren zgjate ti ne heshtje

Nga pas po le ndjenjat e mia,
ne rrugen time me nuk do ndalosh
po le nga pas ndjenjat e mia
melodi zemre jo s'do me kerkosh…….

Tek endem vetem, e te mendoj
E Hen'e zbehte nis e lodron me mua
E mendj'e dehur, dhe syr'i etur
Ngado, kudo kerkon ate qe dua..

Dhe dor'e dridhur permbi floke
Me ndrojtje zgjatet te takoje
Por era me rreshqet si enderr
Dhe zemra ben per te ndaloje ….. Je TI

**
Perse mes melodise, un veten le te lire
Te enderroj puthjet e tua….
Ndofta edhe gaboj, zemren te ta dhuroj
Te jem me ty, vetem per Ty,…
Dhe ti me buzeqesh, e s'di perse vuaj,… Je TI


Më Shumë Këngë Nga Joe Artid Fejzo:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet