Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jolanda Dhamo - Dhimbje Dhe Lot  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Video Produksioni:

MAX Production

Komente

Asnjë Koment

09/01/2012

2012-01-09T08:01:48+00:00E diel ish ajo dite.
Si shpirt i pafajsise,
vendose ti ne qiell te shkosh.

Nje engjell biri yne.
Nuk doje 15 vjec,
krijuesit jeten t`ia dorzosh.

Therrasin, klithin kush degjon.
Te presim,syte tek dera shkojne.
Ndoshta ti atje lart, rri dhe veshtron.
Lotet tona u thane, perjete ...

Ref
Te lutem Xhino bir. A degjon ?
Te lutem kthehu bir, te shikoj.
Lutje dhe lote pa fund kjo jete na shkoi.
Na thave syte o bir, na mungon.

Do doja te te kthej
Dhe ne heshtje lutemi,
por lutja s`ka fuqi te vije.

Gjysme shpirti mbetem ne.
Gjysme zemre ti na le.
O biri yne tani ku je.

Therrasin, klithin kush degjon.
Te presim, syte tek dera skojne.
Ndoshta ti atje lart, rri dhe veshtron.
Lotet tona u thane perjete ...

Ref
Te lutem Xhino bir. A degjon ?
Te lutem kthehu bir, te shikoj.
Lutje dhe lote pa fund kjo jete na shkoi.
Na thave seyte o bir, na mungon.

(Fjalet e aktores se madhe Tinka Kurti)
Ah Xhino bir.
Kush valle do t`i thaje keto lotet tona.
Pesembedhjete vjec kush mendonte se s`do te jetoje ?
Dhe emrin tend bashke me engjejt, vizatoje dhe per mua.
Kush ish valle ai qe te morri ?
Po si nuk mendove ndopak per ne o bir,
qe na le te mjere gjithe jeten.
Ku je o bir, ku je o shpirt ku je !

Ref
Te lutem Xhino bir. A degjon ?
Te lutem kthehu bir te shikoj.
Lutje dhe lote pa fund kjo jete na shkoi.
Na thave syte o bir, na mungon.

Ku je o bir, ku je o shpirt ku je !


Ky tekst u dërgua nga Armena   Eliosshuli
Më Shumë Këngë Nga Jolanda Dhamo:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet