Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Jolanda Dhamo - Hajde Djalo  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Orkestrimi:

Fabian Asllani

Këngë e albumit:

"Per Mua Je"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2003

2003-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Hajde Djalo" kënduar nga Jolanda Dhamo.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Mira Janji - Hajde Djalo

Te sokaku portes
cu pengova o
tretem kur me flet
skuqem kur te shoh

Hajde posht dritares o
se me mori malli o
hajde se mbarova o
hajde hajde o djalo

Me cepin e syrit
te shikoj djalo
tretem kur me flet
skuqem kur te shoh

Posht dritares sime
eja e kalo
tretem kur me flet
skuqem kur te shoh

Anila Mimani - Hajde Djalo

(2X)
Kur te pash per her te par un ty mor djal
su besova dot jo jo un syve tmi,
un isha bje vajz e re ti djal beqar
Me ty rash ne dashuriiii..........
(2X)
Hajde djalo bashk te rrim
ku te kam ku te kam,
Te flasim per dashuri,
Ku te kam ku te kam..
(2X)
Moshatare neve ishim bashk te dy
dashuria kish filluar per cudii
loznim qeshnim te dy bashk si femij
duaa tjem gjithmon me tyy..!!!!
(2X)
Hajde djalo bashk te rrim
ku te kam ku te kam
te flasim per dashuri
ku te kam ku te kam.....??
Më Shumë Këngë Nga Jolanda Dhamo:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet