Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Jola Puci

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  40
  • Emri i Vërtetë:
  • Jolanda Puci
  • Vendlindja:
  • Kelcyre 
BIOGRAFIA: Jola Puci është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop, popullore folklorike dhe popullore tetovare. Jola Puci, njihet ndryshe si Jola dhe ka lindur në Kelcyre, por eshte rritur ne qytetin e Durrësit. Ajo është këngëtare dhe tekst-shkruese. Ka marre pjese në evenimente te ndryshme qe nga viti 2000. Mund te permendim Top Fest 2 2005, Kenga Magjike, Nota Fest etj. Jola ka kenduar në të gjitha trevat shqiptare, kryesisht ne dasma me repertorin e saj te larmishem te muzikes pupullore. Në Prill 2005, Jolanda Puci merr pjesë në Top Fest 2 me këngën...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtareJeten Jetoje (2006)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Shamsah

Diana Ruci

Himena Ymeri

Ajkuna Anxhaku

Hirushe Xhemali

Enkelejda Qesku

Entela Zhula

Elinara Shehu

Siciliana Mazi

Habibe Ostreni (Bibe)

Tags: Jolanda Puci, Jola, Jola Puci


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet