Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jola Puci - Sa Fjale Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


U takuam nje nate vere plot pasion
 yjet numëronim deri vonë
te flija  ne krahun tend u be refren
refren qe larg teje dhëmb

Te fala gjith veten pa hezitim
kjo eshte dashuria mos kerko shpegim
e bukur e cmendur sido qe te jete
qendro permball si burre i vertete.
                        
                        ref
Sa fjale u thane moj zemer
kur syte xixllonin vetem drite
sa reshje rane ne zemer
e ti nuk fole kishe frike
e cfar ti mund te thoje
kur e gjitha ishte nje lot
me zemren jo nuk flitet
kur krenaria nuk hesht dot


Si ti besoj ndjenjes kur hesht  pa kuptim
I dha sens gjithckaje por jo  fatit tim
Sa shum u trazua ky shpirt nga nje fjale
Nje fjale qe kurre su tha

Tani jam e lire dhe te harroj
Pa lot pa dhimbje vazhdoj te jetoj
E njejta kurre nuk do te jem
Kur zemra ftohet krenaria s'vlen.
Jola Puci
Publikimi: 05/11/2017
Teksti: Jola Puci


Jola Puci - Sa Fjale
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sa Fjale".
3. Video është e këngës "Sa Fjale", por nuk këndohet nga Jola Puci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Jola Puci:


Komente 0