Më mbaj mend (për 1 muaj)


Jona Kapllanaj - Kolazh Dasme
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kolazh Dasme".
3. Video është e këngës "Kolazh Dasme", por nuk këndohet nga Jona Kapllanaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Jona Kapllanaj - Kolazh Dasme  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Këngë e albumit:

"Dua Kengen Labe"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2007

2007-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kolazh Dasme" kënduar nga Jona Kapllanaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Tom Kallashi - Kolazh Dasme

1EPO SEC KA DALE NENA TE DERA
DEL E PRET TE VIJE E REJA
EPO NUSJA VJEN SHTEPIJA NDRINE
GOJE MJALTE ERE TRENDELIN
2
O PO JA KU VJEN ME KRAH TE LEHTA
NENE LASHE E NENE GJETA
EPO NUSJA QESH SHTEPIJA NDRINE
GOJE MJELTE ERE TRENDELIN.
1
KAM SHTEPINE ME RRASA MOJ
HAP DEREN SE PLASA
JARNINA JARNINA QAFA ME TEMINA
GUSHA TRENDEFILA
2
KAM SHTEPINE ME THUPRA MOJ
CILA ESHTE ME E BUKURA
JARNINA JARNINA QAFA ME TEMINA
GUSHA TRENDAFILA
3
KAM SHTEPINE ME QEPRA MOJ
PO NA VJEN SYZEZA
JARNINA JARNINA QAFA ME TEMINA
GUSHA TRENDAFILA...
1
KUR KENDONIN ZOGAT O
BILBIL XHAN TE KEQEN O
LARTE NE PASODAT O
BILBIL XHAN TE KEQEN O
2
VALLE KUSH PO FLE ME TO
BILBIL XHAN TE KEQEN O
DHENDERRI ME NUSEN O
BILBIL XHAN TE KEQEN O

Altin Myftari - Kolazh Dasme

Syeza qe lidh shamine moj leshe verdha trendeline 2x
Priti shoqet se po vine moj leshe verdha trendelina 2x
Ku ma ke shtepine tine moj leshe verdha trendeline 2x
Te porta me llamarine moj leshe verdha trendeline 2x
Rrushi bardhe pjekuro mikja ime
Rrushi bardhe pjekuro xhania ime
Dil te porta te te shoh mikja ime
Dil te porta te te shoh xhania ime
Mike moj cta hodha sevdane mike dhe moj aman aman
O per baluket qe me pane mike dhe moj aman aman 2x
O nuk rri dot moj pa te pare mike dhe moj aman aman 2x

Ilia Basho - Kolazh Dasme

COBANKA

kush,te tha qe nuk te dua moj cobanke e vogelo me dhemb zemra kur ti shoh syt e zinj mbushur me lote
oh per zotin te betohem per ty dishem pervelohem o per zotin te betohem vec me ty dua te martohem...

kush te tha se nuk te dua moj cobanke e bukuro nate e dite zemra po vuan ore cast per ty renkon
oh per zotin te betohem per ty dishem pervelohem o per zotin te betohem vec me ty dua te martohem...

DO TE DUA SA TE JEM GJELLE.

shkallet e kishes ngjit ngadal me fustan nuserie shtati yt engjellor o perendesh bukurie nje tuf lule te dhurova dhe ne krah ty te mora embel te putha ne buze dhe ngadale te rotulloja kembanat gjemojn fishekzjaret ndizen zjare kur u puthem zemra ime dit ube kjo nate ....

shkallet e kishes ngjit ndadal nuse me fustan te bardhe mallengjehen prinderit tane lot gezimi nga syt u rane ne unazat e florijt ndrisin emrat tanee o dhurate e perendise do te dua sa te jem gjalle.
kembanat gjemojn fishekzjaret ndizen zjare kur u puthem zemra ime dit ube kjo nate ....

DITA ME ELUMTUR E JETES TONE

zjare ndizet lokali sot po festojme diten me te lumtur te jetes tone ,diten me te lumture te jetes tone zjare ndizet lokali sot po festojme
zjare ndizet shamia ne valle shoqeria me trashegime ciftit ju uron ilia me trashegime ciftit ju uron ilia zjar ndizet shamia ne valle shoqeria ...

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Jona Kapllanaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë