Më mbaj mend (për 1 muaj)

Joni Aliraj - Larg Si Yjet Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  29

as diten nuk ikin
as netet nuk vin
pa ty koha nuk ndryshon

as dielli nuk ngroh
as hena s'ndricon
pa ty yjet me s'vallzojne

as fati nuk fal
dhe hapat mi ndal
sa here mendoj per ty

me mungon ..e di
premtova une nje dite
do te jemi bashke te dy

ref : dua te vij tek ti
te vij te t'perqafoj
e te marr fryme dhe une nga ty
shpirtit tim jete ti dhuroj
ti me forcon mua cdo enderr
e ben ate realitet
dhe kur cdo shpres me vdes
vetem ti e kthen ne jete

ne cdo kenge te gjej
si melodi te ndjej
mbas cdo note qendron ti

kjo me ngushellon
por nuk me mjafton
eshte vec nje...cmenduri

ref x 2


Ky tekst u dërgua nga joni aliraj


Akordet:

capo 3


Em
as diten nuk ikin
G
as neten nuk vin
Am Em
pa ty koha nuk ndryshon


Em
as dielli nuk ngroh
G
as hena s'ndricon
Am Em
pa ty yjet me s'vallzojne


Em
as fati nuk fal
G
dhe hapat mi ndal
Am Em
sa here mendoj per ty

Em
me mungon ..e di
G
premtova une nje dite
Am Em
do te jemi bashke te dy


Em G
ref : dua te vij tek ti
Am Em
te vij te t'perqafoj
Em G
e te marr fryme dhe une nga ty
Am Em
shpirtit tim jete ti dhuroj
Em G
ti me forcon mua cdo enderr
Am Em
e ben ate realitet
Em G
dhe kur cdo shpres me vdes
Am Em
vetem ti e kthen ne jete

Em
ne cdo kenge te gjej
G
si melodi te ndjej
Am Em
mbas cdo note qendron ti


Em
kjo me ngushellon
G
por nuk me mjafton
Am Em
eshte vec nje...cmenduri


ref x 2Joni Aliraj
Renditja: Top 200
Publikimi: 08/06/2014
Festivali: Top Fest 11


Joni Aliraj - Larg Si Yjet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Larg Si Yjet".
3. Video është e këngës "Larg Si Yjet", por nuk këndohet nga Joni Aliraj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Joni Aliraj:


Komente 0