Më mbaj mend (për 1 muaj)

Joni Aliraj - Ne Kerkim Te Endrrave Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

e hodha veshtrimin ne horizont
e pash "te ardhmen" me priste aty
me fytyren ngrysur, mes shume pikepyetjesh
vazhdonte cuditshem tme shihte ne sy

e ktheva koken pas, per te fundit here
gjeta "te shkuaren" veshur me trishtim
me nje ze te mekur ajo me tha : -
'me fal qe ste dhash,sa meritoje ti'

tjeter toke, i palodhur
ne kerkim te endrrave i nisur
ne nje bote te panjohur
endesha si femij sot i braktisur
por isha zot i vetes time
ku asgje nuk me trembte
vec koha qe ikte

e ndjeja peshen,e veshtirsive
qe jeta m ofronte ,mbi supe i ngrija
por nuk me lodhnin keto
me shume se kurre i sigurt
farat e fatit tim...ne cdo hap i mbjell

nese me pyesni per cfare mendoje me shume?
si ne nje labirint pa dalje gjendem perher
dhe nese me pyesni se cfare kerkoje pafund?
si tja dal te shoh driten....kur jam i humbur neper terr

ne tjeter toke..i palodhur
ne kerkim te endrrave i nisur....


Ky tekst u dërgua nga joni aliraj

Joni Aliraj - Ne Kerkim Te Endrrave
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Kerkim Te Endrrave".
3. Video është e këngës "Ne Kerkim Te Endrrave", por nuk këndohet nga Joni Aliraj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Joni Aliraj:


Komente 0