Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jonida Maliqi - Te Lumtur Te Dua Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  9

Hesht natyra n’fshatin tone
Lule bliri kundermon
Syt e njomet cpo shikojn
nga lart ne oborrin tone
Vall mos shohin ara gruri
Zgjime t’plugut pranveror
Ndjejne flladin qe ndrit nurit brezit nuseror
Si gonxhe , e bardh si bora perhere
Si rreze dielli pranvere , mu rritsh pa lot
Te gezuar embel si mjalt trendeline
Ne fusha krah gjeraqine , vallera te do
E lumtur natyra hedh me kunore
pac gjithe fsahtin dasmore e gaz nga mot

Degjoje kengen e nenes,
kengen e nenes qe kendon fort

Degjoje kengen e jetes,
kengen e nenes qe kendon fort.


Ky tekst u dërgua nga Renaldo Bano

Jonida Maliqi - Te Lumtur Te Dua
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Lumtur Te Dua".
3. Video është e këngës "Te Lumtur Te Dua", por nuk këndohet nga Jonida Maliqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Jonida Maliqi:


Komente 0