A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Jonida Maliqi - Do Te Kthehem Perseri


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2005

2005-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Nuk Te Pres"It's a long time that we try finding the lyrics to "Do Te Kthehem Perseri" sung by Jonida Maliqi.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Kastriot Tusha. We wish that's the lyrics you are looking for:

Kastrioti:

As ne femijeri,
e as sot si burre,
moj vogelushja ime
su gezova kurre.

Larg ne vend te huaj
jeta mu me shkoj,
por malli me djeg
kur zerin ta degjoj.

Vogelushja( nuk ia di emrin :( )

O sa me ka marr malli,
sa me ke munguar,
Mos harro ti babi
çfar me ke premtuar.

Babi pse brengosesh
kur une jam krenare,
qe jam bija jote
e qe jam Shqiptare.

Kastrioti:
Te past babi bija ime
qe kaq shume po me mungon,
fjala jote kaq e ambel
zemren ma gezon,
fjala jote kaq e ambel
zemren ma gezon.

Se vertete te kam premtuar,
dhe se shpejti do te vi,
asnjehere ky vend i huaj
s behet Shqiperi

asnjehere ky vend i huaj
s behet SHQIPERI.more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019