Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jonida Maliqi - Katastrofa Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  27

Cdo dite kam
Shume ide dhe nje mendim ne koke
E shikoj
Qe se prapi shkon me shume kjo bote
Naten shoh
Endrra plot dhe vetem politike
Cdo mengjes
Me refrenin mbushur plot me frike
Katastrofa po afron
E nuk di sesi do shpetoj
Koka tym e xhepat bosh
Une te rroj a te mos rroj
Fundi I botes shpejt do vije
Po asnje fajin se mban
Ca genjejne e vjedhin disa
Po te gjithe te pafajshem jane
Na ka mbetur edhe pak kohe
Po asnje mendjen s’e vret
Katastrofa po afron
Edhe turpi po na mbulon
Sa te pasur ca te pafat
Qe te gjithe kane nje fund
Po secili qejfin e vet
Le ta shtyjme sa me shume

Ref
Cdo dite kam
Shume ide dhe nje mendim ne koke…Publikimi: 01/12/2004
Muzika: Adrian Hila
Teksti: Pandi Laço
Orkestrimi: Adrian Hila


Më Shumë Këngë Nga Jonida Maliqi:


Komente 0


Jonida Maliqi - Katastrofa
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Katastrofa".
3. Video është e këngës "Katastrofa", por nuk këndohet nga Jonida Maliqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.