Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Dashurie

Endrrat Po Me Vrasin

JAM ZGJUAR NE KTE ORE TE VONE TE NATES...
NUK E DI SE C'BEJ ENDE ZGJUAR..
POR GJUMI NUK ME ZE...
MBYLL SYTE DHE ME SHFAQESH TI...
ME FLET..ME FLET...ME FLET....
KAQ SHUM POR UNE S'MUND TE TE PERGJIGJEM...
HAP SYT DHE SHOH PERRETH....
POR C'TE SHOH..SYT E MI MBUSHUR ME LOT...
PSE VALLE.?????
DUA NJE PERGJIGJE...
NGA TI QE C'DO NATE NUK ME LE TE QETE....
ZOT...PO CMENDEM...
PO VUAJ KAQ SHUMM..
TE LUTEM ME JEP NJE PERGJIGJE....
ME NDIHMO...
PSE VALL KY NJERI QE KA PUSHTUAR MENDJEN TIME..
ENDRRAT E MIA...NUK PO ME LE TE QETE...
ME NDIHMO....
PSE KY NJERI PO ME LODH KAQ SHUME.....
E S'MUND TE ME THOT SE CFAR DO...
FOL TE LUTEM VETEM FOL...DO TI KUSHTOJ PAK MINUTA KOH...
VETEM PER TE TE DEGJUAR SE NESE NJE DIT DO TE MUND TE ME LESH TE QET.....

- poezi nga Jonida


- Poezia u dërgua nga Jonida -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  6


Më shumë nga Jonida


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet