Më mbaj mend (për 1 muaj)

Josif Gegprifti

Josif Gegprifti
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 67 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 28 Prill 1954
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♉ Demi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Josif Gegprifti është poet. Në vitin 1973 mbaroi gjimnazi m "Muharrem Çollaku" në qytetin e Pogradecit.

Në vitin 1978 mbaroi ish Shkollën e Lartë të MPB dhe emërohet oficer në DPB Vlorë ku qëndroi deri në vitin 1991 kohë në të cilën transferohet pranë SHIK Tiranë deri në vitin 1993.

Në vitin 1998 rifillon punë në SHIK deri në vitin 2007.

Josifi ka botuar dy libra me poezi, një libër me tregime dhe një roman. Është botues në disa. Gazeta të ndryshme me poezi e tregime.

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »

Komente

1


Komente 1