Më mbaj mend (për 1 muaj)


JR - Kur Hy N'rep  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

18/01/2015

2015-01-18T14:42:32+00:002 O 15 is JR on mic,
For all you fans

Kur hy nRrep, un shendrohem nBish
Aq t'thella rrimat, t'deportojn ma shum se nMish
Ti duhet ta dish edhe pse po bon sikur
Ne lujm t'njejten loj po nuk jena si dikur

Hajt Lene Burr me ne mos u mburr
nuk jena si dikur, n'ty shoh nje Kurv
Nsy ta shoh tuten, me t'bo dom po mluten
Njerzit vin shpejt t'bin, shpejt edhe zhduken

U bon, vite me ket rrepin shqipe gati i njof krejt
Kam respekt per krejt t'vertetit ama per fejket kom hate
Jom dibran i rrit n'tiran, shqipe kom shok dhe n'gilan
Double-G-ja shum e madhe, s'harroj buken qe kom ngron

Sot un jam mes metropolit, ku krejt shqipet kan folen
Jetojm n'kohen ma te mire, Jetojm n'kohen ma te shtrenjt
Per sa kohe derdhen lumejn't, aty ku malet jan ma t'mdhenjt
Prej Malsis Kur po vjen, ti ke ni per 1 Legjend

Rasti ishte i till, Goja kur trrin myll
U nisa me 1 shok, un per me kry 1 deal
Ai kishte alltine, un kisha Kallashin
E plot e per plot, Me SHSHSH kishim bagazhin

A po e kap rastin, po tpershkruj at castin
Nga mrena je n'ankth, po nga jasht e ke shtyp gazin
I ke ndru dhe marshin, mentaliteti Hustla
Paguhem un Paguhem nuk em shef tu bo si gangsta.


Ky tekst u dërgua nga gg
Më Shumë Këngë Nga JR:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet