Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Official Video Kërko Video

Juli Cenko & Arjan Shehu - Kenge Dasme Gjirokastrite  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente

Asnjë Koment

02/06/2017

2017-06-02T17:13:56+00:00Oda me vasilikua
Sufrase nuk ke ci thua

E mbushur plot e plot te mira
Per sebepe e per dollira

Bjerna moj nuse bjerna bjerna raki te pijme

Bjerna raki te pijme me ate kabash t'ergjende

Kjo sinija veseli veseli
Me meze lloi lloi veseli, bakllava e revani veseli,pijme rakine me dolli veseli

Bandillja qe fshin odane
Me nje dege moj manxurane

E dale moj dale moj
Dalë moj bandille dale

Ma me vetullen gajtan hen o hen e bukuro o ylli keputuro
Po cu bere fluturo
Dil moj dil te presin o

Ma ke syrin si ulli moj
Hen o hen e bukuro
O ylli keputuro
Po cu bere fluturo
Dil moj dil te presin o

Ma ke gushen farfuri moj
Heno hen e bukuro
O ylli keputuro
Po cu bere fluturo
Dil moj dil te presin o

Hiqe vallen shtruar o
Nuse moj zogu i shkruar o
Kush te ka ormisur o
Nuse moj zogu i shkruar o
Mama e timisur o
Nuse moj zogu i shkruar o

Hape vallen mos e mbyll,aman yll o more yll
Epo hape o yll vallen o
Te te shoh kaftaneto
Kaftanet per nuseri
Te pa veshura per njeri


Ky tekst u dërgua nga Rikardo Shani
Më Shumë Këngë Nga Juli Çenko:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet