Më mbaj mend (për 1 muaj)

Juli Çenko & Arian Shehu - Vajze Ku Je Rritur Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Vajze ku je rritur moj
uje ku ke pire
ku je vese e litur moj
qe je kaq e mire (x2)

Kam pire ne burime
qe kane keto vende
jam gjirokastrite
rritur ne kalldreme

Kam pire ne burime mor
qe kane keto vende
jam gjirokastrite djalo
rritur ne kalldreme

Kush te ka ujdisur moj
e si nje lule blete
brezerine goditur moj
qe me ben per vete(x2)

Nena me babane
me kane vajze te vetme
dhe kengen ma dhane
qe kur qesh ne djepe

Nena me babane mor
me kane vajze te vetme
dhe kengen ma dhane o djalo
qe kur qesh ne djepe

Kush te mban me hater moj
ku e gjete nurin
brezerine e paster moj
qe can edhe gurin (x2)

Dhe me kengen tende djalo
celet manzuraja
gezoj keto vende
tundet dhe kalaja(x2)
Juli Çenko
Publikimi: 19/12/2020
Muzika: Edi Balili
Orkestrimi: Edi Balili
Teksti: Adem Nuhaj
Audio Production: “Muza” Production Academy
Parukeri Estetike: Lili
Make Up: Studio LorelJuli Çenko & Arian Shehu - Vajze Ku Je Rritur
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vajze Ku Je Rritur".
3. Video është e këngës "Vajze Ku Je Rritur", por nuk këndohet nga Juli Çenko & Arian Shehu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Juli Çenko:


Komente 0