Më mbaj mend (për 1 muaj)

Julian Gjojdeshi

Julian Gjojdeshi
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
Nuk ka akoma asnjë votë

Julian Gjojdeshi është këngëtar i njohur. Julian Gjojdeshi, solist pranë Teatrit Kombetar te Operas dhe Baletit.

Në Maj 2009, Julian Gjojdeshi merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Behu Top Dashurie".

Më datë 6 Shkurt 2013, Julian Gjojdeshi & Kastriot Tusha publikojnë videoklipin "Per Hir Te Dashurise". Me këtë këngë, Julian Gjojdeshi & Kastriot Tusha marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 12 në vitin 2013.

Në Nëntor 2014, Julian Gjojdeshi merr pjesë në Kënga Magjike 2014 me këngën "Pse". “Ky festival përvec se më prezanton ne nje stil tjeter, më con pas në kohë, më rinon”, shprehet këngëtari. Kënga vjen si një ndërthurje mes stilit klasik dhe atij modern.

Në Dhjetor 2014, Julian Gjojdeshi merr pjesë në Festivali i 53-të Në RTSH me këngën "Himn Jetës".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0