Më mbaj mend (për 1 muaj)

Julian Gjojdeshi - Himn Jetës Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  4

A i degjon zërat e dritës?
Ku shprepetin agimi vete.
Jeta qënka si fëmija.
Jepi doren q eta ngresh.

Që të vijë jeta me ty,
Nëpër diell e furtune
Mbille në një pikë djerse
Mbille në një kokërr grurë
ti mbille

Mbille në një gërmë a një shkronjë
Mu në zemër të një fjalë
Mbille zerave të lehtë të prillit
Ardhjes së dimrit në male
Mbille ti mbille
Mbille në duart e pleqve
Nepër buzë të fëmijëve, Mbille
Në pikën e gjakut jetën
Në një thërmizë drite mbille.

Që të vije jeta me ty
mirë, atëher! Shko ti drejt saj,
Si vjen shoku i vërtetë…
beju shok jetës ti vetë.

Ndizi diejt! Mbille jetën!
Ndizi! Ndizi diejt
Ndizi diejt! Mbille jetën!

Dhe në vetë fjalën “vdekje”
Mbille e jeta do te ngjallet.
Ndizi diejt! Ndizi diejt!Nuk kemi video për këtë këngë.


Julian Gjojdeshi
Publikimi: 26/12/2014
Festivali: Festivali i 53-të Në RTSH
Muzika: Fatos Arapi
Teksti: Vasil Tole
Orkestrimi: Vasil Tole


Julian Gjojdeshi - Himn Jetës
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Himn Jetës".
3. Video është e këngës "Himn Jetës", por nuk këndohet nga Julian Gjojdeshi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Julian Gjojdeshi:


Komente 0