Julian Lekocaj
Julian Lekocaj
Julian Lekocaj
  • Vendlindja:
  • Tiranë
  • Mosha:
  • 43 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 1 Korrik 1981
  • Horoskopi:
  • ♋ Gaforrja
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Julian Lekocaj është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Dalja e tij e parë në skenë ka qenë në Mr. Albania 2001, ku renditet në Top Five. Hera e tij e parë si këngëtar ka qenë në Kënga Magjike 2002 Konkurron në 3 edicione të Festivalit në RTSH dhe 5 edicione të Top Fest. Në vitin 2010, si pjesë e Unix Band kanë përfaqësuar Shqipërinë në Festivalin e Turkce Vyzion në Turqi. Kompozon, shkruan tekste dhe në vitin 2020 ka publikuar single-in e tij të fundit ‘Shqiptar’. Ne moshen 19 vjeçare, Julian Lekocaj merr pjese per here te pare ne Miss & Mr Albania.

Në Nëntor 2003, Julian Lekocaj merr pjesë në Kënga Magjike 2003 me këngën "Sonte".

Në Maj 2004, Juliani merr pjesë në Top Fest 1 me këngën "My Heart Beats For Love".

Në Dhjetor 2004, Jualian Lekoçaj merr pjesë në Festivali i 43-të në RTSH me këngën "Do Te Fal".

Në Janar 2005, Julian Lekocaj merr pjesë në Kënga Magjike 2004 me këngën "Per Nje Cast".

Në Prill 2005, Julian Lekocaj merr pjesë në Top Fest 2 me këngën "Edhe 1 Here".

Në Dhjetor 2005, Julian Lekocaj merr pjesë në Festivali i 44-të në RTSH me këngën "Niki".

Në Prill 2006, Juliani merr pjesë në Top Fest 3 me këngën "Baby Te Ndjej".

Në Maj 2007, Juliani merr pjesë në Top Fest 4 me këngën "Harroje Ti", në bashkëpunim me Bess.

Në Maj 2008, Julian Lekocaj merr pjesë në Top Fest 5 me këngën "Dridhe".

Në Dhjetor 2008, Julian Lekocaj merr pjesë në Festivali i 47-të në RTSH me këngën "Nuk Je Ti".

Në Maj 2010, Julian Lekocaj merr pjesë në Top Fest 7 me këngën "Koha S'te Pret", në bashkëpunim me Andi.

Në Nëntor 2011, Julian Lekocaj merr pjesë në Kënga Magjike 2011 me këngën "Me Jep Jete".

Në Qershor 2012, Julian Lekocaj merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 11 me këngën "Eshte Jeta Ime", në bashkëpunim me Unix Band.

Në Nëntor 2014, Julian Lekocaj merr pjesë në Kënga Magjike 2014 me këngën "I The Lamtumire". Tekstshkruesi dhe njëkohësisht vokalisti i këngës, Juljan Lekocaj thotë se ka një vit e gjysmë që po punon për këtë këngë. Kënga pjesmarrëse në festival trajton një fabul që këngëtari e ka shkruar vetë. “Poezia që unë kam shkruar është frymëzuar nga një poezi që unë kam lexuar pak kohë më pare” - thotë ai, duke hequr kështu dyshimet se mos teksti i tij është një dedikim. Menaxheri i një kompanie dhe njëkohësisht student i masterit në ekonomi tregon se këtë vit synon që të jetë pjesë e finales

Në Mars 2021, Julian Lekocaj merr pjesë në Kënga Magjike 2021 me këngën "Perendeshe".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: JulianUnix JulianUnix  Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Julian Lekocaj »

Komente 0