Më mbaj mend (për 1 muaj)

Julian Lekocaj - Perendeshe Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Sonte engjejt zbresin
Hena ne do t’na bekoje
Mijera yje shuajne naten
Zemrat rrahin me pasion

Parajsa qe ne e predikojme

Chorus:
Perendeshe e bukurise
mbretereshe e lumturise
universi vjen kaq prane
kur me ty jam

Perendeshe kjo melodi
eshte e jona dashuri
Ne qiellin tim ty te perket
cdo gje qe kam

Sonte engjejt po kendojne
trupat tane si far ndricojne
vjen me eren si ne enderr
Dhe me fal nje emocion

Chorus:
Perendeshe e bukurise
mbretereshe e lumturise
universi vjen kaq prane
kur me ty jam

Perendeshe kjo melodi
eshte e jona dashuri
Ne qiellin tim ty te perket
cdo gje qe kam

Bridge:
Zemra therret
Halelujah

Kur ate kerkon

Zemra therret
Halelujah

Kur ndjenjat i zgjon

Chorus:
Perendeshe e bukurise
mbretereshe e lumturise
universi vjen kaq prane
kur me ty jam

Perendeshe kjo melodi
eshte e jona dashuri
Ne qiellin tim ty te perket
cdo gje qe kam (2x)
Julian Lekocaj
Publikimi: 01/03/2021
Festivali: Kënga Magjike 2021
Muzika: Julian Lekocaj
Teksti: Julian Lekocaj
Orkestrimi: Sajmir Çili
Guitar - Laert Rrapi
Performing Guitarist - Marsid KalaJulian Lekocaj - Perendeshe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Perendeshe".
3. Video është e këngës "Perendeshe", por nuk këndohet nga Julian Lekocaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Julian Lekocaj:


Komente 0