Më mbaj mend (për 1 muaj)

Juliana Pasha - Ne Kengen Time U Shlodha Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Po rend ne bote
me shpirtin plage i vrare pafaj
si mekatar i vogel para saj
dhe bota hesht
kjo bote kaq e ftohte
njeherazi qesh
njeheresh derdh lot

Lotet e dhimbjes une i mblodha
rrekeza vjeshte prag me prag
ne boten qe hesht
qetesi s´ndjej aspak
mbi udhe resh
me kot kerkova
ne kengen time une u preha
e u shlodha

me tinguj zbres
me tinguj trokas
dhe boten ndjej
dhe botes i flas
i sjell nje fjale qe lotet fshin
dhe qiellin hap
dhe akujt shkrin

Me fjalet tingujt qe i solla
si fije shprese qe nga lart
trokas neper dite
ne shpirtra trokas
te zgjoj dashurite
qe brengat lene pas
me fjalet tingujt qe i solla
une u ngroha

flas botes une i flas
me fjalet tingujt qe i solla
une u ngroha

dhe boten ndjej me boten flas
me tinguj zbres e trokas


Ky tekst u dërgua nga Arsa

Juliana Pasha - Ne Kengen Time U Shlodha
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Kengen Time U Shlodha".
3. Video është e këngës "Ne Kengen Time U Shlodha", por nuk këndohet nga Juliana Pasha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Juliana Pasha:


Komente 0