Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Live Video Kërko Video

Juliana Pasha - Naten Vone  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente

Asnjë Koment

28/09/2009

2009-09-28T18:00:28+00:00Naten vone
n´bulevard kalojme te qeshur bashke e larte yjet ndrijne naten vone
para nesh shohim agimin
se per ne
nis jete e re mes endrrave endrrave
ooooo
naten vone
rri ne dhome sa shiu bie fort
e n´qiell shkrepetin
me kane fol te ndahem teje
por me vlon
n´krahnor nje ndjenje qe me pushton
me frymzon

Bashke ne ecim neteve bashke
ne vargjet e poeteve tane
ne ecim n´jeten e viteve
te dy bashke
o naten vone

ja pers´ri kalojme te qeshun bashke
e larte yjet ndrijne
para nesh shohim agimin
se per ne
nis jete e re mes endrrave mes endrrave

Bashke ne ecim neteve bashke
ne vargjet e poeteve tane
ne ecim n´jeten e viteve
te dy bashke
o naten vone

naten voneeeeeeeeee


Ky tekst u dërgua nga Arsa
Më Shumë Këngë Nga Juliana Pasha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet