A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Juliana Pasha, Sidrit Bejleri, Kejsi Tola & Olta Boka - Rrjedh Ne Kenge E Ligjerime


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  7

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

25/11/2014

2014-11-25T12:58:22

See Also

Sidrit Bejleri

See Also

Olta Boka

See Also

Kejsi Tola


(70-vjetori Vace Zeles)

O fort po ndrit ai diell
Dhe burimi kenget lugjeve mi percjell
O fort po ngroh ai diell
Edhe trimat neper mend mi sjell ti perkdhel
Nga ky diell I kohes sime
Ndrisin shekujt nder agime
Edhe pushka e shqiptarit zjarr flakeron

Po ku ka si ti o Shqiperia ime
O fisnikja permbi gur
Rrjedh ne kenge e ligjerime
Balle larta me flamur

Hej fort po bien ai tel
E lahuta tingujt I con larg I percjell
Hej fort po bien ai tel
Edhe trimat neper mend mi sjell ti perkdhel
Nga ky ze I kohes sime
Flasin shekujt me gjemime
Edhe krisma e shqiptarit vjen brez me brez


Lyrics submited by Eltion
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019