Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Juliana Pasha - Nga Jeta Morem Jete  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

23/06/2009

2009-06-23T18:26:05+00:00nje rrahje mesoi zemra jote
kur flinte e hutuar
ndricuan syte e mi gjithe bota n´ata sy
jeta fjale e harruar
dhe digjej e tera shtrenguar
ne duar plot jete
shume puthje i ndjente
kish ftohte e prape qeshte
dhe pa fjale zemres i flet

vec trokitja zemren zgjon
heshtja thyen dashurine
falje zemres i kerkon
kur nga jeta merr zhgenjm

nga jeta morem jete
nga fjala morem fjale
nga trupi morem ere
nga dashuria mall
e kjo enderr zgjohet
veten gjen tek ti
vec puthja ndez
e heshtja vdes
kjo dashuri per ne te dy


Ky tekst u dërgua nga  altin
Më Shumë Këngë Nga Juliana Pasha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet