Më mbaj mend (për 1 muaj)

Juliana Pasha - Me Ka Zen Maraku Me Nji Cuc Matjane Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  17

Më ka zanë maraku
Me nji cucë matjane
Si lule zambaku
Moj vetullgajtane.
Ref.:
Lum o lum për mu’
Moj fëllanzë e malit.
Bukur m’i ke lëshu’
Balluket e ballit.

Fjalën kur ta dhash-e
Besën që të due.
Ditën kur të pash-e
Ata sytë e tu-e.
Ref.:
Fol o fol me gojë
Nuse malësore!
Mori cucë matjane
Zemrën se ç’ma more!


Ky tekst u dërgua nga Mirsa


Nuk kemi video për këtë këngë.
Juliana Pasha - Me Ka Zen Maraku Me Nji Cuc Matjane
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Ka Zen Maraku Me Nji Cuc Matjane".
3. Video është e këngës "Me Ka Zen Maraku Me Nji Cuc Matjane", por nuk këndohet nga Juliana Pasha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Juliana Pasha:


Komente 0