Më mbaj mend (për 1 muaj)

Juliana Pasha - Shqiperi O Vendi Im Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  10

N’pale t’flamurit kishte marre
gjyshi plak nje grusht me dhe'
te na thote sa kemi nene
se nuk jemi pa atdhe, pa atdhe
brez pas brezi larg atdheut
nje grusht dhe' na mbajti gjalle
ja ku erdha jam prane teje
token puth dhe behem djale

Shqiperi, o vendi im
mbushur drite e krenari
te kam nene e me ke bije
zemra ime Shqiperi
Shqiperi o vendi im
lulekuqe ja ku je
toka ime aq e dlire
e forte qendron perhere

Shqiperi o vendi im
lulekuqe ja ku je
toka ime aq e dlire
e forte qendron perhere

ti nga hère dyfek e kenge
bese e nder e burreri
te gjithe botes i tregove
ç’ben ky popull per liri, per liri
brez pas brezi larg atdheut
nje grusht dhe' na mbajti gjalle
ja ku erdha jam prane teje
token puth dhe behem djale

Shqiperi o vendi im
mbushur drite e krenari
te kam nene e me ke bije
zemra ime Shqiperi
Shqiperi o vendi im
lulekuqe ja ku je
toka ime sa e dlire
e forte qendron perhere (2 here)
Shqiperi, o vendi im
lulekuqe ja ku je
toka ime sa e dlire
e forte qendron perhere (2 here)

o vendi im ja ku je
e forte qendron perhere

Shqiperi o vendi im
mbushur drite e krenari
te kam nene e me ke bije
zemra ime Shqiperi


Ky tekst u dërgua nga  juliana

Juliana Pasha - Shqiperi O Vendi Im
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shqiperi O Vendi Im".
3. Video është e këngës "Shqiperi O Vendi Im", por nuk këndohet nga Juliana Pasha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Juliana Pasha:


Komente 0