Më mbaj mend (për 1 muaj)

Juliana Pasha - Yll I Rralle  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Muzika:

Valter Beqo

Teksti:

Armand Trebicka

Komente

Asnjë Koment

01/08/2019

2019-08-01T19:34:43+00:00Natën s’më merr gjumi
Meraku s’më lë
Ku të kam o zemër
që nuk më bën zë

Kam merak për ty
nuk vë gjumë në sy
e shkreta sevda
Sa halle që ka

Kur kaloj si “Yll i rrallë”
me cullufe ne ballë
I merr era dalengadale
ikin si deti me valë

Ah mor djal’ për kokën tënde
Të kam ditë e natë në mëndje
ç’të bën cullufet e mia
u dogjëm nga dashuria

Seç më zuri malli
oh për të të parë
Pranë teje dhe dimri
më duket behar

Mos luaj me mua
ta kam thënë o djalë
Ngaqë shumë të dua
zemrën do ta fal


Më Shumë Këngë Nga Juliana Pasha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet