Më mbaj mend (për 1 muaj)

Juliana Pasha - Aty Eshte Kosova! Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Larg ne dhe te huaj, n’dhe te huaj
Kosoven enderrova, enderrova
Nene e babe m'u duk se i perqafova
se i perqafova

Ah, c'mu lig zemra, c'mu lig zemra
kur nga gjumi u zgjova, u zgjova
ndjeva te tjere emra, te tjere emra
sa u permallova
ndjeva te tjere emra, te tjere emra
sa u permallova

Ref.:
Atje eshte Prishtina
Aty eshte Rugova
Zemer e plagosur
Atje eshte Kosova

Atje eshte Prishtina
Aty eshte Rugova
Zemer e plagosur
Atje eshte Kosova
Zemer e plagosur
Atje eshte Kosova

Atje e lashe nenen, e lashe nenen
me duar ne gji, duart ne gji
atje me pret vasha, me pret vasha
me dy syte e zi

Ketu jam refugjat, refugjat
me dhimbje ne zemer, ah ne zemer
vec Kosoves se lire
Kosoves se lire
gje nuk dua tjeter
vec Kosoves se lire
Kosoves se lire
gje nuk dua tjeter

Ref.:
Atje eshte Prishtina
Aty eshte Rugova
Zemer e plagosur
Atje eshte Kosova

Atje eshte Prishtina
Aty eshte Rugova
Nuse e plagosur
Atje eshte Kosova
Zemer e plagosur
Atje eshte Kosova


Juliana Pasha - Aty Eshte Kosova!
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Aty Eshte Kosova!".
3. Video është e këngës "Aty Eshte Kosova!", por nuk këndohet nga Juliana Pasha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Juliana Pasha:


Komente 0