Më mbaj mend (për 1 muaj)

Juliana Pasha & Vaske Curri - Kolazh Permeti (Kenge Moj) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

1.
(Vaska)
Oh ç’u thanë moj, ç’u thanë moj
Oh ç’u thanë trëndafilat ee.
oh s’këndojnë moj, s’këndojnë moj
O s’këndojnë moj bilbilat ee.

Oh ç’u thanë moj, ç’u thanë moj
Oh ç’u thanë moj të shkretër ë
Zënë e bi, moj zënë e bi
Opo zënë e bien moj fletët ë

(Juliana)
Oh ç’u thanë moj, ç’u thanë
Oh çu thane moj të shkretët ee.
Oh ç’u thanë moj, ç’u thanë
Oh çu thane moj të shkretët ee.

apo zënë e bi... moj zënë e bi...
Apo zënë e bien moj fletët ee
apo zënë e bi... moj zënë e bi...
Apo zënë e bien moj fletët ee

(Vaska)
çupa jonë, po qan me lot
çupa jonë, po qan me lot
merre moj djalin të dy tok
Po merre moj djalin të dy tok

ah u çelën moj, u çelën
Ah u çelën trëndafilat ee
ah u çelën moj, u çelën
Ah u çelën trëndafilat ee

Ah u çelën trëndafilat ee
Ah u çelën trëndafilat ee
apo të këndojnë moj bilbilat ee
Apo të këndojnë bilbilat ë
zunë këndo moj zunë këndo
Apo zunë këndojnë bilbilat ee

2.
(Vaska)
Apo moj thëllë...
Moj thëllëza në kafaz eeee x2
Apo të vij brë...
Të vij brënda a më qas eeee x2

(Juli)
Apo të qas ë
Të qas o bilbil të qas-eeee x2
Apo të vish me
Të vish me lodra me gaz eeee. X2

(Vaska)
Apo thëllënze
thëllënze e bukur në shkemb x2
A moj kur degjo..
Kur degjova zërin tënd eee. 2x
Eh moj shastisa
Shastisa mbeta në vënd eee 2x

(Juli)
Apo hajde bi...
Hajde bilbil rri tek unë x2
Apo te këndo...
Të këndojmë sa më shumë. 2x
Merrja ti...
Merrja ti dhe ta pres unë. 2x


Juliana Pasha & Vaske Curri - Kolazh Permeti (Kenge Moj)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kolazh Permeti (Kenge Moj)".
3. Video është e këngës "Kolazh Permeti (Kenge Moj)", por nuk këndohet nga Juliana Pasha & Vaske Curri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Juliana Pasha:


Komente 0