Më mbaj mend (për 1 muaj)

Juliana Pasha & Ervis Behari - Kolazh Dasme (Kenge Moj) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

1. Nusja jone ne valle

Ervisi
O nusja jone moj nusja jone
Nusja jone moj ne valle. /2x
Nusja jone ne valle
O bobo moj sa ka lezet. /2x

Juliana
Me ngadale moj me ngadale
Me ngadale moj vallen e. /2x
Me ngadale moj vallen ee
Se na pluhros moj fustanin e. /2x

2. Nene do marr nje udhe

Ervisi
Nene moj do marr nje udhe
Moj ne nena ime
Epo do kaloj malet me gure
Moj nena ime. /2x

Juliana
Nuse pse kaq larg me shpute
Moj nena ime
Epo do me marre malli shume
Moj nena ime. /2x

Ervisi
Nene moj qe me dhe gjine
Moj nena ime
Epo valle a do ma shohesh syne
Moj nena ime

Juliana
Pike e lotit kur te bjere
Moj nena ime
Epo haber nga une do te sjelle
Moj nena ime

3. Vish fustanin e nuserise

Ervisi
VISH FUSTAN E NUSERISE
O MOJ BIJO 2X
O ME VJEN KEQ PER TY MOJ NENE
MOJ NENO 2X

O CME JE BERE O MOJ
MOJ E BUKURO
DIL MOJ TE TE SHOHIN
AMAN SHOQET O 2X

Juliana
SE NENA TE KA QENDISUR
MOJ BIJO 2X
O ME VJEN KEQ PER TY MOJ NENE
MOJ NENO 2X

O CME JE BERE O MOJ
MOJ E BUKURO
DIL MOJ TE TE SHOHIN
AMAN SHOQET O 2X

4. Vasilike e bukur o

Ervisi
Vasilike e bukur o
Jarna jarnane
Do vish me ne apo jo
Jarna jarnane. /2x

Juliana
Une do vij po nena sdo
Jarna jarnane
Vasilike e bukur o
Jarna jarnane. /2x

Juliana & Ervisi
Me thote prit te rritesh op
Jarna jarnane
Vasilike e bukur o
Jarna jarnane. /2x


Juliana Pasha & Ervis Behari - Kolazh Dasme (Kenge Moj)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kolazh Dasme (Kenge Moj)".
3. Video është e këngës "Kolazh Dasme (Kenge Moj)", por nuk këndohet nga Juliana Pasha & Ervis Behari.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Juliana Pasha:


Komente 0