Jurgen Kaçani
Jurgen Kaçani
Jurgen Kaçani
  • Vendlindja:
  • Vlorë
  • Mosha:
  • 30 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 10 Prill 1993
  • Horoskopi:
  • ♈ Dashi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Jurgen Kaçani është këngëtar i njohur. Jurgen Kaçani ka filluar qe ne moshe te vogel te aktivizohet ne festivalet e femijeve. Festivali i pare ka qen ne Vlore per kengen popullore, ku kryetare jurie ishte Meliha Doda dhe ai eshte vleresuar me cmimin e dyte. Me pas ka vazhduar te ndjeke te gjithe festivalet e femijeve ne Vlore dhe ne moshen 11 vjecare ka perfaqsuar qytetin e Vlores ne festivalin nderkombetar ne Shkoder ne teatrin Migjeni ku eshte vleresuar me cmimin e dyte. Ka marr pjese ne emisionin TOP SHOW ku perfaqsonin muziken qytetare vlonjat. Ndoqi studimet ne shkollen e mesme Sami Frasheri Tirane dhe aktualisht vazhdon studimet ne Universitetin Politeknik te Tiranes Viti i 2 Dega Inxhinieri Elektrike.

Me motren e tij Mariola Kacanin publikon kengen "Potpuri Vlonjate" e cila ka qene dhe dalja e tij e pare ne televizionet masive ne TV KLAN ne Maratonen e Kenges popullore.

Më datë 5 Prill 2012, Mariola Kaçani & Jurgen Kacani publikojnë videoklipin "Ta Mbajme Gjalle Amanetin".

Më datë 24 Tetor 2012, Jurgen Kacani publikon videoklipin "Nje Here Thone Te Trashegohesh". Muzika e këngës u punua nga Mariola Kaçani, teksti u shkrua nga Armand Trebicka. Videoklipi u prodhua nga MAX Production.

Më datë 4 Maj 2013, Mariola Kacani & Jurgen Kacani publikojnë videoklipin "Do Te Marr Ta Kam Bere Ben". Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 29 Maj 2013, Mariola Kaçani & Jurgen Kacani publikojnë videoklipin "Kolazh".

Në Nëntor 2013, Mariola Kaçani & Jurgen Kacani marrin pjesë në Musical-Fest 2013 me këngën "Valle Popullore".

Më datë 25 Prill 2014, Mariola Kaçani & Jurgen Kaçani publikojnë videoklipin "Bijte E Shqipes". Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 10 Korrik 2014, Mariola Kaçani & Jurgen Kaçani publikojnë videoklipin "Djale Nga Jugu".

Më datë 10 Shtator 2015, Mariola Kaçani & Jurgen Kaçani publikojnë videoklipin "Digjet Zjarr".

Më datë 9 Janar 2016, Mariola Kaçani & Jurgen Kaçani publikojnë videoklipin "Pret Motra Vellan".

Më datë 10 Shtator 2016, Mariola Kaçani & Jurgen Kaçani publikojnë videoklipin "Kolazh 2016".

Më datë 8 Gusht 2017, Jurgen Kaçani publikon videoklipin "Unaza E Dores". Muzika e këngës u punua nga Edmond Zhulali, Jurgen Kaçani.

Më datë 13 Korrik 2018, Mariola Kaçani & Jurgen Kaçani publikojnë videoklipin "Kolazh Me Kenge Dasme 2018".

Më datë 27 Korrik 2018, Jurgen Kaçani & Mariola Kaçani publikojnë videoklipin "Fale". Muzika e këngës u punua nga Valter Beqo, teksti u shkrua nga 2 Step, ndërsa për orkestrimin u kujdes Valter Beqo.

Më datë 23 Tetor 2018, Mariola Kaçani & Jurgen Kaçani publikojnë videoklipin "Shpirti Im Binjak". Muzika e këngës u punua nga Valter Beqo, teksti u shkrua nga 2 Step, ndërsa për orkestrimin u kujdes Valter Beqo.

Më datë 7 Korrik 2019, Jurgen Kaçani & Febi Revolt publikojnë videoklipin "Babale", në bashkëpunim me Irgen Çelën. Muzika e këngës u punua nga Enis Mullaj, teksti u shkrua nga Jurgen Kaçani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Enis Mullaj. Videoklipi u prodhua nga kompania Four Infinit Production.

Më datë 28 Janar 2021, Mariola & Jurgen Kaçani publikojnë videoklipin "O Ju Djem Që Çatë Detin". Orkestrimi i këngës u punua nga Vani Rushiti.

Më datë 23 Korrik 2021, Mariola & Jurgen Kaçani publikojnë videoklipin "O Xhaxha". Muzika e këngës u punua nga Vani Rushiti & Vojsava Alia, ndërsa për orkestrimin u kujdes Vani Rushiti. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 7 Mars 2022, Jurgen Kaçani publikon videoklipin "Nena Ime". Muzika e këngës u punua nga Jurgen Kaçani & Enis Mullaj, ndërsa teksti u shkrua nga Jurgen Kaçani. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Enis Mullaj.

Më datë 1 Gusht 2022, Mariola & Jurgen Kaçani publikojnë videoklipin "Nuse Ti, Dhender Une". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Jurgen Kaçani, ndërsa orkestrimi u realizua nga Vani Rushiti. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 25 Shkurt 2023, Jurgen Kaçani publikon videoklipin "Trendeline E Shkembit".

Më datë 2 Korrik 2023, Jurgen Kaçani publikon videoklipin "Moj Shelege Vogel-O". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Jurgen Kaçani. Produksioni audio u realizua nga vetë Jurgen Kaçani.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: Markos Markos  
Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Jurgen Kaçani »

Komente 4