A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Justin Timberlake

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  12
  • Emri i Vërtetë:
  • Justin Randall Timberlake
  • Vendlindja:
  • Memphis 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 38 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Justin Timberlake është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Justin Randall Timberlake, shumë herë i njohur si JT, është një këngëtar amerikan i rrymave POP, R&B dhe një aktor. Ai e fitoi famën kur ka qenë pjesë e grupit N'Sync. Në vitin 2002, ai shiti albumin e tij të parë solo, të quajtur Justified. Justin Timberlake pati fat me këtë album, pasiqë shiti 7 milion kopje! Suksesi vazhdoi me albumin e tij të radhës FutureSex/LoveSounds në të cilin gjenden hitet botërore siç janë Sexyback, My Love, What Goes ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Adam Lambert

Luis Fonsi

Alex Ubago

Michel Teló

Arash

David Bustamante

Guy Sebastian

Passenger

Tiziano Ferro

Alex Clare


Tags: Justin Timberlake

Justin Timberlake në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019