Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Justin Timberlake
 • Emri i Vërtetë:
 • Justin Randall Timberlake
 • Vendlindja:
 • Memphis 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 39 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 31 Janar 1981
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♒ Ujori
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  12
Këndon kryesisht: pop

Justin Timberlake është këngëtar i huaj shumë i njohur. Justin Randall Timberlake, shumë herë i njohur si JT, është një këngëtar amerikan i rrymave POP, R&B dhe një aktor. Ai e fitoi famën kur ka qenë pjesë e grupit N'Sync. Në vitin 2002, ai shiti albumin e tij të parë solo, të quajtur Justified. Justin Timberlake pati fat me këtë album, pasiqë shiti 7 milion kopje! Suksesi vazhdoi me albumin e tij të radhës FutureSex/LoveSounds në të cilin gjenden hitet botërore siç janë Sexyback, My Love, What Goes Around etj.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet