Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Justina Aliaj - Ne Ekranin E Televizorit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  11

Komente

Asnjë Koment

01/12/1972

1972-11-30T23:00:00+00:00

Muzika:

Agron Xhunga

Pjesëmarrëse në

Festivali i 11-të në RTSH
Ne ekranin e televizorit
Kishe dale mes shokeve edhe ti.
Hapa syte, hapa kraharorin,
Rri n'ekran i dashur, thoshja, rri.

Une te ndiqja me sy,
Por ti mes shokeve prane.
Si te vija aty
Tek ti n'ekran?

Ti mes shokeve te tu
Te mire dhe duararte.
Ne ekran po flisje per pune,
Si ne repart.

Si te vija thoshja edhe une
Rri n'ekran i dashur, rri me shume

Ti mes shokeve mendja s'te shkon,
O o o, Se une n'ekran te ndjek.
Syte e mija mbeten tek ty,
Por ti shpejton dhe syte s'mi kthen.

Ne ekranin e televizorit
Kishe dale mes shokeve edhe ti.
Ah nje kamer, t'me merrte dhe mua
Ta shikoj si une e veshtroj.

Une te ndiqja me sy....


Ky tekst u dërgua nga Pierre-pandeli Simsia
Më Shumë Këngë Nga Justina Aliaj:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet