Më mbaj mend (për 1 muaj)

Justina Aliaj - Është Nënë, Nëna Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Kam ne dore nje xhevahir te rralle,
eshte zeri i nje NENE.
I lehte si farfuritje endrre,
i ngrohte si mermeritje zemre.

Kam ne dore nje xhevahir te rralle,
eshte zeri i nje NENE.
Eshte I lehte eshte i rralle zeri i NENES,
si drita e nje ylli t'fikun ka here.

Nga dheu vjen zeri i kthjellet i saj,
te gjeje djalin qe s'ju ndodh prane,
as ne castin e mbrapte.
Larg prej saj biri i saj,
kaq larg mbeti NENA pa...

Kam ne dore nje xhevahir te rralle,
eshte zeri i nje NENE.
Eshte i lehte, i lehte,
i lehte si farfuritje endrre,
i ngrohte si mermeritje zemre.

Eshte I lehte eshte i rralle zeri i NENES,
si drita e nje ylli t'fikun ka here.
Nga dheu vjen zeri i kthjellet i saj,
te gjeje djalin qe s'ju ndodh prane,
as ne castin e mbrapte.
Larg prej saj biri i saj,
perse mbeti NENA pa...

Eh o ate brenge o ate fjale te pathene,
si e mban po ku e con NENA pret.
Pret ajo si nata ti vij endrra
nen dhe e mbi dhe, NENE eshte NENA.
Nen dhe e mbi dhe NENE eshte NENA.
Kam nje xhevahir te rralle, rralle...


Ky tekst u dërgua nga Ardiana Dhimiter Mitrushi


Nuk kemi video për këtë këngë.
Justina Aliaj - Është Nënë, Nëna
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Është Nënë, Nëna".
3. Video është e këngës "Është Nënë, Nëna", por nuk këndohet nga Justina Aliaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Justina Aliaj:


Komente 0