Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jusuf Gervalla - Motiv I Perjetshem Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

A kjo anë e lumit
ka bilbila shumë
pritëm bandil pritë
jam e vogël shumë

Fusha na bën lule
mali bën furtunë
pritëm bandil pritëm
sa të rritem unë

Ref
Ç,u dehën bilbilat
koha m'erdhi mua
merrë bandil merrëm
në krahët e tua
Fushës mbledhim lule
malit thithim shqotë
po ç'na duhet tjetër
vallë në këtë botë

ikën zogjtë e vajtën
bilbilat seç heshtën
ngrohëm bandil ngrohem
se na zuri vjeshta

malet mbuloi bora
fushë lulet ranë
sa shpejt fryn kjo jetë
vallë n'ëndërr e pashë

Ref


Ky tekst u dërgua nga  etrit


Nuk kemi video për këtë këngë.
Jusuf Gervalla - Motiv I Perjetshem
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Motiv I Perjetshem".
3. Video është e këngës "Motiv I Perjetshem", por nuk këndohet nga Jusuf Gervalla.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Jusuf Gërvalla:


Komente 0