Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jusuf Gervalla - Vena E Spanjes Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Në çaste t’kota, kur netët ngrysen të kthjellta
Atëbotë kotem n’andrrat që kanë prëndue
Tash po gjindem në një vend krejt t’huj për mu
Pranë tryezës me disa njerëz
...

Do t’lexojsha Lorkën dhe Servantesin
Do të flisnim tue pi venë të Spanjës
Do të qeshnim, do të rënkonim sëbashku
Për muzikën dhe letërsinë.

Venë e Spanjës lundron për damarë' tonë
Do të dehem me marritë që po i mbjell koha
Veç të dehun kem ftyrë me u dalë përpara
Syve t’shkrue që s’kthehen kurrë!

Në çaste t’kota, kur netët ngrysen t’kthjellta
Atëbotë m’bahet se jemi ulë rreth tryezës
Ngrysim kokën sikur i thom’ vetvetes
Se prej balte jemi pastru.


Ky tekst u dërgua nga Saranda Mehmedi

Jusuf Gervalla - Vena E Spanjes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vena E Spanjes".
3. Video është e këngës "Vena E Spanjes", por nuk këndohet nga Jusuf Gervalla.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Jusuf Gërvalla:


Komente 0