Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jusuf Gervalla - Maji Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Ditët m'kaluan me l....
mbante një kapelë ngjyrë hiri
në muajin maj, maj, maj,
ishim taku'

Më vonë takova Dafinën,
Vjosën, Valbonën dhe Shpresën,
lulëzonte maji, maji, maji,
lulet kanë çel' për bukuri

M'kaploi dëshira dikah për t'u tretë
me të shpejtë botën shëtita
shpesh të pikëlluem m'ka gjetë muaji maj
në ndonjë skutë të kësaj bote

Kthehem prapë në shtëpinë time,
rrugët si më parë buzëqeshin,
prapë muaji maj, maj, maj,
më ledhaton

At'botë pranë meje qëndronte,
vogëlushja me sy pranvere,
po si ky maj, maj, maj,
më ka gëzu'

Po t'i shikoj flokët e saj,
sytë n'bukuri do t'i laj
më t'bukurin maj, maj, maj
n'buzëqeshje t'saj

Pse po e fsheh tash shikimin,
n'zemër më zgjove dyshimin
pse n'muajin maj, maj, maj,
më sjell dyshim, mos më mundo

..... ajo m'shikon
prapë më buzëqesh si më parë,
tash n'muajin maj, maj, maj,
ngela pranë saj

...... përvidhet
kur m'thotë "zotni i vjetër",
ish' muaji maj, maj, maj,
më i bukuri maj,
kaloi me faj.


Jusuf Gervalla - Maji
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Maji".
3. Video është e këngës "Maji", por nuk këndohet nga Jusuf Gervalla.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Jusuf Gërvalla:


Komente 0