Më mbaj mend (për 1 muaj)


Jutbina - Xhungël Urbane

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Xhungël Urbane".
3. Video është e këngës "Xhungël Urbane", por nuk këndohet nga Jutbina.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Jutbina - Xhungël Urbane  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Xhungël Urbane"

Komente

Asnjë Koment

25/07/2016

2016-07-25T15:18:21+00:00Kthehëm mrapa, t'kisha rrnu n'kohë t'lashta
mkishe thirr Aleksandër.
Punë me gjiganda artin e majn n'shpatull,
t'mdhej elefanta, more papqa hekni maskat,
ju jeni veq fallca.
Përbindsha t'qytetit n'xhungllën urbane,
ftyra tylifare, nimoje tondin n'shpirtë
ma i bardhë se tomli, matemtik e thjeshtë osht kjo,
Homie...
Ky sen osht n'takt man si sahat i zvicrës,
thirrëm Superman ama se kom pelerinën.
Mos rri ni vend njeri, kqyr rruje shpinën
Magic Johnson in the game, ku e ki ekipën?
T'met n'fyt, patikat e mia
kanë ma shumë mila se kerri yt,
për me bo pare, pergaditu mirë
ktu osht xhungëll urbane

XHUNGELL URBANE (3x)
Përgaditu mirë ktu osht xhungëll urbane

A kishe dekë për mu?
A mkishe dashtë?
Nëse e kisha pas centin e fundit n'xhep
edhe ata e kisha jep për ilaq (2X)

Jom Lucky Luke ma i shpejtë se hija vet,
qata mos u ngut po ma mirë mendo dy herë,
s'mun qon pluhën prej lloqit
mos e provo asniher, cka te millsh ki me korrë,
unë veq sukses.
Milla...
Revolucion pahiri, Pancho Villa
Për me bo pare, përgaditu mirë
ktu osht xhungëll urbane

XHUNGELL URBANE (3x)
Përgaditu mirë ktu osht xhungëll urbane.


Më Shumë Këngë Nga Jutbina:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet