Më mbaj mend (për 1 muaj)

K-Albo - Kriminel  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

11/09/2019

2019-09-11T19:02:14+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kriminel" kënduar nga K-Albo.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga K-Albo i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Lil Don - Kriminel

Dikah
Ruju se jasht tpret thika
Nuk po folum shum,se na i merr gishtat
forenzika
Policia mnjekin un me buk tu ec kufina
Tu bo biznis me Gjermon um ka met veq
Amerika (Amerika)
Per kta dh*pa nuk koritna
Droga,bari nxhep i kom tpagume nuk
hargjitna
Edhe kta piuna qe mas shpine ma bajn llafin
Une tu ec para syve para teje e ki kallashin
Kllika veq haram tu ngre
Thika,Boksa,Zastava TT
Mercedes,Audi,Bmw
Jom baba (baba) edhe ti shum mir um njeh
Hala jena nrrug ja ja hala hala jena nrrug
Na na na na
Mu mos mi kqyr punt ja ja kur ti per veti I ki llug
Ja ja ja ja 2X
Je jeee jom nrrug tu sill edhe tu bo shum lek edhe kta mu pom njohin aaa
Lifestyle une jom Maradona rrim nort e vona,
Tu I njek milionat
Hala vet jom nrrug dikah
Tortur me 20 vet shpejt,pret thika
Qata so mu leq kur punt I ki keq
Jeta neper rrug tash a po ta then
NGilan mir se vjen,ju krejt bini ren
Doni o nalt thirrum Kriminel
Jom nrrug tu u sill tu ba shum lek edhe krejt
Mu pom njohin
Kta menojn qe jom vet,
Po tash masi u njoftum krejt senet jon ka I shohin
Kriminel,kriminel,thirrum kriminel thirrum kriminel
Jom nrrug tu sill edhe tu bo shum lek edhe kta mu pom njohin
Kta menojn qe jom vet po tash masi u njoftum krejt senet jon ka I shohin...

Getinjo - Kriminel

jeni tu knu si me knu sefte
n'ket dhom t'repit vi ju furi me perde
ghetto shyqyr zoti qe u ktheve
kom ec shum njet ma shum se 1 deve
spom lypin dajt pom lupin blicat
ambasada tash po mi lshon vizat
parja osht lop , jom tja thith cicat
e ti qe je mut ti kom lshu mizat
asniher n'jet se kom lujt bejsbollin
veq me bo t'qi nanen bejsbolli ta hupi topin
a bash keni menu qe une e harroj hiphopin
nah hiphopi smun me jet pa t fortin
pa dokumenta ju sill krejt evropes
kom flejt nbeton 100% i rruges
kullerat nuk e din qa osht me fitu n'rrug buken
kullerat mi qit n'rrug ' hupen

3x
krimi krimi krimi kriminel
kriminel kriminel

e myti muziken
thirrem kriminel

ani ani jo ' ani ani ani jo
ani ani jo ' ani ani ani jo'

ti gangster ani ani ani jo
ti reper ani ani ani jo

jom kon fmi kur kom nejt me kriminela
shum shum i ri i rrethun prej gangsterav
shokin e ngusht ma ka marr deka
aj sot osht n'qiell tu jetu me legjenda
vllaznit e mi n'burg jeten e komplikume
denimi i tyne i gat se karriera juve
jaranat e mi jon real mafioza
ju boni filma po kallxoni shtosa
shum o keq me bo me mu dhez alarmi
ju sjeni real gjith tinglloni si njoni
fejkerat zbehen kur e nin origjinalin
ju boj kurban hiq pa u kon bajrami
mpaska mungu ky pidhnone hip hop
po boj komerc fames mja qi ropt
amo zemra sem nejti rahat shok
spata qare pa u kthy edhe niher fort
jom kon rrugaq amo kurr sjom kon snitch
i kom bo krejt senet amo kur sjom kon bi**h
per kto rrug me akull jom kon antifriz
pussymagnet mun mem dasht secili dhip
amo spom ka hije mo se u bo si kinema
se kom filmin mo me sha me nan
po qa me bo pe lyp oj nan
qa me bo kur dojn mem nal
qa me bo qe smuj me fal
jom kon burr un sjom kon dja
holy shit jom kon budall
un jom krejt pernime 100% kriminel
qeshtu adn'ja mdel e ty t del qe je hejter
un gjith moneymejker me sandale jom shmeker
ti je fake me qat kerr ti sguxon me ec en terr
amo na naa mu nuk em ka ndryshu fama
me ma ik trunin t qihet nana
ti sje kon hiq kur kon bo gjana
une jom rrit me luana

3x
krimi krimi krimi kriminel
kriminel kriminel

e myti muziken
thirrem kriminel

ani ani jo ' ani ani ani jo
ani ani jo ' ani ani ani jo'

ti gangster ani ani ani jo
ti reper ani ani ani jo

Akrepi - Kriminel

Hey yo,drejtori i shpise se riedukimit,me ty e kam,sta mori mendja he

Me fal,vonova me premtimin,por te pata thon,
un jam si elefantet,fal momentin por s´harroj,
t´paralajmerova,nqoftese nje dit do te shiheshim diku,do jet me mir ta kesh ne brez,

por syt e tu me shprehin pasiguri,shqetesim,
thu qe s´me njeh,me pyet dhe per emrin tim,
sigurisht,po deshe un ta jap edhe me shkrim,
ta tatuazhoj me majen e thikes ne kurriz,

po c´esht ky hutim,ti po zvarresh si krimb,
sa shpejt humbi ai shkelqim,ai terbim,n´at shikim,
tani hapi te dy syt fort b.....
shih ket shenje n´ballin tim,qe ti ma le kujtim

at nat,kur un i theva nofllen
kolegut tat kur bashk me ty tentoi me kap dashnoren
por kjo bote esht e vogel
do kerkoj gjithandej,do e gjej,e do i pres doren

Ju me deshet kriminel,ja ku m´keni kriminel
Ju me deshet kriminel,ja ku m´keni kriminel
Ju me deshet kriminel,ja ku m´keni kriminel
Ja pse gjall nga ktu sot ti nuk del

Ju me deshet kriminel,ja ku m´keni kriminel
Ju me deshet kriminel,ja ku m´keni kriminel
Ju me deshet kriminel,ja ku m´keni kriminel
Ja pse gjall nga ktu sot ti nuk del

Gjermani,m´premtove shum kur me thirre ti,
por kur erdha s´me dhe asnje mundsi,pervecse te vjedh,s´me dhe shkoll me m´msove rrugen,
s´me ofrove pun tjeter vecse t´shes drog e s´tu ankova kurr,

sepse kisha xhepat gjithnji plot,
e rreth lekut rrotullohet gjith kjo bot,
me prezantove parajsen e me perplase ne biruc,
me nje drejtor ftyrk... maniak e krahshpum,

na pate ndalu,femrat me i taku,qe rrinin nji kat siper nesh, se ke mor vesh akoma,
ajo cka ti ndalon,me shum te provokon,
e me shurru siper rregullave te fton

sa me tregu,qe nuk me plas k..
qe kam shpirt rebel e gjak shqiptari
kacavirresha me carcaf,nga kati ne kat
kaloja naten me dy femra ne krevat

ate qe ti enderron un e perjetoj,
sepse cdo dite te jetes time e shijoj
sikur te ishte e fundit,dhe sot kte ndjenje
ty do ta percjell,edhe pak minuta ke,

do ta shkul at koke boshe si kumri,
se ja kam premtu qenve te mi
deshe me mbo cun per s´mari duke me shkel
por thell,me zgjove damarin kriminel,e sot gjall s´del

Ju me deshet kriminel,ja ku m´keni kriminel
Ju me deshet kriminel,ja ku m´keni kriminel
Ju me deshet kriminel,ja ku m´keni kriminel
Ja pse gjall nga ktu sot ti nuk del

Ju me bot mu kriminel

ku e ke at shkop gome,me t´cilin me rrihje,
qe shkaktonte aq shum dhimbje,
saqe s´dija, nga c´ane te flija
se desha me ta ngjesh vertikal n´b....
qe te dalin syt,ngriji kryt se po flas me ty,
kam plumbin ne gryk,du t´me shofesh ne sy,
para se t´lesh ket bot,para se te q.. robt,
ke hy shum ne borxh,po e kryj un meqe tjeret s´guxojn,

s´ta nderseva ligjin sepse kurre sme dha te drejt,
hakmarrja osht e omel vetem kur e thur vet,
mos kerko meshire,mo e ngre kot at dor,
ket karikator kam taks me ta zbraz ne kraharor

tashi qe ndrrum rolet po i jap fund filmit,
t´dergoj n´djall ty dhe shpin e riedukimit,
fal jush mora rrugen e krimit
e s´rrespektoj ligj tjeter pervec atij t´Leke Dukagjinit

Ju me deshet kriminel,ja ku m´keni kriminel
Ju me deshet kriminel,ja ku m´keni kriminel
Ju me deshet kriminel,ja ku m´keni kriminel
Ja pse gjall nga ktu sot ti nuk del

Ju me bot mu kriminiel

S´me lindi nona kriminel,ju m´trajtut si kriminel,
me mbyllet si kriminel,ju me qujtet kriminel,
ju me deshet kriminel,ja ku m´keni kriminel
ja pse gjall nga ktu sot ti nuk del

S´me lindi nona kriminel,ju m´trajtut si kriminel,
me mbyllet si kriminel,ju me qujtet kriminel,
ju me deshet kriminel,ja ku m´keni kriminel
ja pse gjall nga ktu sot ti nuk del

kjo osht per ato 2 vjet vujtje ne shpi riedukimi,
per patatet qe haja cdo drek,
per shishet e alkolit qe boje sikur i derdhje dhe i pije vet,
per ato here qe merje kabllin e stereos qe mos degjoja muzike naten,
e per gjithato her qe mke lon pa buk kur s´u coja n´oren 7 te mjesit,
per ato dit qe me mbylle ne bodrum pse i hypa vajzave nga dritarja,
dhe per ateher qe s´therrite ambulancen kur u arratis kejdi,
e le calaman per ton jeten motherfucker
edhe per at her qe bashke me kolegun tat kape at gocen te dhoma e bilardos,
S´harron shqiptari motherfucker
Më Shumë Këngë Nga K-Albo:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet