Më mbaj mend (për 1 muaj)

K.I.B - Pa Ty (Feat. Darksiderecords)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

rap 1
nuk e di pse nodhi kshu pse ket gjo zoti ka shkru
dhe nji vajz qe un e du ajo nuk qenka per mu
sado qe jam lendu cdo gabim ja kam fal
cdo gjo e kam kuptu e di ku ka dash me dal
por tlutem zemer kthehu me mu sikur dje
kur krejt na xhelozonin ishim ma te miret ne
kur tdy na dilshim bashk krejt na shifnin me habi
kur krejt doshin mu bo sikur ishim un dhe ti
ti vesh elegante edhe un veshem me tgjona
ti goc ekstravagante e un tip qe boj vec lojna
por pse pse pse ketu ne coj kjo jet
kur njiher ndjen dashni ateher dashnia tvret
e maj vath ne vesh fjalen qe me tha nje shok
kurr mos u hap me femren se femra te fut ne tok
i thash e ke gabim ajo per mu ndjen dashnin
e prap kur e takova nuk i hidhja dot veshtrim
ref
dhe pse qielli esht i kalter mu po mduket gri
dhe pse djelli po shkelqen un vazhdoj qendroj ne shi
vazhdoj te mahem fort edhe pse zemra po mqan
se jam msu me ty por tani nuk te kam pran.2x
rap 2
sa net tu kalu zgju e sa lot tu rrjedh nsy
sa dit vec tu pi e tu menu per ty
gabimin ma tmadh bone qe besimin tim tradhtove
vec ma thuj nji fjal per at gjo a u pendove
fillova tu u lut per dhuratn e vitit tri
sebashku un dhe ti te dy nen nji cati
sebashku un dhe ti te kishim nji shtepi
do doja nji voglush te ishte frut ne ket dashni
ta them me gjith zemer kurr skam me dash tjeter femer
un kurr skam me t'harru ntrru e kam vulos at emer
te du----------------i love you voglushe
do doja t'ishim bashk dhe pse fati qenka ndryshe
doja-----------hala dua tjem me ty
doja-----------hala du me tpa ne sy
baby-----------sdi ca loje ishe ti
lady-----------vec per ty un ndjej dashni
ref
dhe pse qielli esht i kalter mu po mduket gri
dhe pse djelli po shkelqen un vazhdoj qendroj ne shi
vazhdoj te mahem fort edhe pse zemra po mqan
se jam msu me ty por tani nuk te kam pran.2x
rap 3
krejta ti fal dhe cdo gjo e harron
dhe pse ti e tradhton ai prap tdashuron
ai vec ty te don per ty po jeton
per ty krejta i bon edhe jeten e dhuron
por kurr nuk e menova qe do arrinim nket pik
ti premtimet si majte edhe u nise me ik
e di merdhi si bomb por sdoja me te lon
ti je gjithcka per mua zemra vec per ty jeton
ja nis e kujtoj ditet castet qe kalum te dy
krejt castet plot magji edhe loti pikon nsy
jam i ulem diku ncep po e nezi nji cigare
oksigjeni me mungon per gjo tjeter sma ni fare
ca gjoje te mungoi per ca gjo un te pengova
mos vall nuk te desha pa ma thuj pak ku gabova
ja nisa tu shkrujt tekstin dhe merzitja me mbertheu
nese zoti ekziston te lutem zemer kthehu
ref
dhe pse qielli esht i kalter mu po mduket gri
dhe pse djelli po shkelqen un vazhdoj qendroj ne shi
vazhdoj te mahem fort edhe pse zemra po mqan
se jam msu me ty por tani nuk te kam pran.2x


Ky tekst u dërgua nga  SpeCiaLk


Nuk kemi video për këtë këngë.


K.I.B
Publikimi: 22/12/2012


K.I.B - Pa Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pa Ty".
3. Video është e këngës "Pa Ty", por nuk këndohet nga K.I.B.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 1