Më mbaj mend (për 1 muaj)

Këngë Dasmash - Tate Du Fustan Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.4 / Votuan:  15

I: - Tate, du’ fustan!
- T’a blen Tata për Bajram! :I
Ref.:
I: Palo taktuke, palo tabake,
Do t’a marrim gocën
T’a çojmë n’Shijak-e! :I
- Tate, du’ këpucë!
- T’i blen Tata me majuc!
Ref.:
Palo tabake, palo taktuke
Do ta marrim gocën
Ta çojmë në Pukë!
- Tate, du’ kapele!
- Ta blen Tata me kurdele!
Me kurdele e me vija
Që të jeshë ti ma e mira.
Me kapelë e me fustana
Ti blen lala ty të tana!


Këngë Dasmash - Tate Du Fustan
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tate Du Fustan".
3. Video është e këngës "Tate Du Fustan", por nuk këndohet nga Këngë Dasmash.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Këngë Dasmash:


Komente 0