Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Këngë Dasmash - Kënga E Nuses

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kënga E Nuses".
3. Video është e këngës "Kënga E Nuses", por nuk këndohet nga Këngë Dasmash.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Këngë Dasmash - Kënga E Nuses  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  70

Komente

Asnjë Koment

06/07/2011

2011-07-06T20:04:12+00:00

I: O shifni nusen sa mirë ka dalë
O si del lulja o anë o për anë.
O se e gëzove nanë e babën-o
Mirë se na erdhe n’fshat të bukur-o! :I
Ref.:
O njik’to lule t’i kemi mbledhë
O i kemi mbledh-o gemb mbi gemb.
E do t’a gëzojmë o të ardhmen-o
Si ngjyra lulet mas teje kan me ardhë.
I: N’supe tua knojnë bylbylat
N’supe tua rrijnë bylbylat
T’ri e t’reja do t’gëzojnë
Ty të paçim-o! :I
O nusja jonë më shkon me nji anë
O si sorkadhe hije ban.
O që e paske djalin o për krah
O porsi drita rrezet kanë me t’ra.
Ref.:
O njik’to...


Më Shumë Këngë Nga Këngë Dasmash:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet