Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Këngë Kosovare - Eja Djalë

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Eja Djalë".
3. Video është e këngës "Eja Djalë", por nuk këndohet nga Këngë Kosovare.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Këngë Kosovare - Eja Djalë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  4

Komente

Asnjë Koment

12/08/2014

2014-08-12T15:53:55+00:00Gur më gur e lis më lis
Kjo fëllanza në besim.
Që n’mëngjes e deri vonë
S’nalet’ jo dy fjalë t’i thotë.
Ref.:
Eja djalë, pra eja vetë
Mos shko larg ti me m’kërku’
Në një çerdhe ke me m’gjetë
Bashkë me ty me bisedu’.
Në pranverë çelin zymbylat
Eja pak ti me pushu’.
N’bahçen time k’nojnë bylbylat
Me za t’ambël tuj cicërru’.
Ref.:
Eja djalë…
Flokët e verdha porsi ar
T’bijnë mbi supe kur fryn erë
Ulu n’krah të këtij beqar’
Moj fëllanzë që sjell pranverë.
Ref.:
Eja…


Më Shumë Këngë Nga Këngë Kosovare:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet