Më mbaj mend (për 1 muaj)


Këngë Kosovare - Çou Rexho

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Çou Rexho".
3. Video është e këngës "Çou Rexho", por nuk këndohet nga Këngë Kosovare.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Këngë Kosovare - Çou Rexho  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.3 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

30/01/2011

2011-01-30T11:23:25+00:00Çou Rexho, dil te lama

Dasëm t’madhe po t’ban nana!
Çou Rexho, çou djalo
Çou delia i nanës-o
Sot ma i mirë po m’dukesh-o!
Çou more Rexho, dil në shkallë
Po vijnë krushqit palë-palë!
Çou, Rexho çou djalo
Çou sugari i nanës-o!
Sot ma i mirë po m’dukesh-o!
Çou more Rexho, dil te votra
Merri n’gryk të shkretat motra!
Çou Rexho, çou djalo
Çou sokoli i nanës-o
Nuk ka nana tjetër-o!
Oh more gjog-o, t’u thaftë kamba
S’ma le Rexhën t’ejten proma!
Çou Rexho, çou djalo, çou sokoli i nanës-o!
Qysh ma fike derën-o?
Oh more gjog-o, t’u k’put jela
Qysh ma mbyte Rexhën shkelma?!
Çou Rexho, çou djalo
Çou sugari i nanës-o
Shka ban pa ty nana-o?!
Po vijnë krushqit rrethit malit
Rexha i dekun n’grazhd të kalit.
Çou Rexho, çou djalo
Çou delia i nanës-o
Sot m’a i mirë po m’dukesh-o!
Çou more Rexho, kqyr sahatin!
Kush t’ia hjekë nuses duvakin?
Çou Rexho, çou djal-o
Çou sugari i nanës-o
Sot ma djege zemrën-o!
Oh more krushqi hani e pini
Nesër Rexhën n’dhe t’ma shtini!
Çou Rexho, çou djalo
Nuk ka nana tjetër-o
E ma fike derën-o!a


Ky tekst u dërgua nga  Arlinda
Më Shumë Këngë Nga Këngë Kosovare:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet