Më mbaj mend (për 1 muaj)

Këngë Shkodrane

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  441
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Këngë Shkodrane është një përmbledhje këngësh shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore shkodrane. Rruga e kenges shkodrane eshte e vjeter, madheshtore, ku te terheq nje force mahnitese, aq sa kur futesh ne kete tempull, nuk mund te dalesh, sepse e ndien veten ne nje bote te magjishme, te mbushur me dashuri per jeten e njerezit, midis lulesh shumengjyreshe, bukuria dhe aroma e te cilave ua shton hijeshine e madheshtine melodive magjepse dhe teksteve poetike te mrekullueshme. Dashuria per kengen shkodrane nuk eshte nostalgji, por dashuri per ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

6 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (7)

0
0
0
0
10
0
0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Kenge Korçare

Kenge Te Shqiperise Se Mesme

Këngë Kosovare

Kenge Popullore

Këngë Dasmash

Këngë Për Fëmijë

Tags: Këngë Shkodrane, Kenge Popullore, Shkodra, Kenge Shkodrane


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet