Më mbaj mend (për 1 muaj)

Këngë Shkodrane - Në Zaman T’asaj Furie Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Në zaman t’njasaj furie
Unë desha me dalë me tretë
I: Fjala jote moj hyrije
Më ndali vetë :I
Ref.:
T’a dish, t’a dish t’a dish
Hallin që kam, aman, aman!
T’a dish, t’a dish, t’a dish
Se s’la pa t’marrë!
Ti t’a dish moj bukuri-e
Se prej fjalës unë s’të dal.
I: Por në m’bash’ moj jabanxhi-e
Unë dal në mal. :I
Ref.:
T’a dish…
Kemi ardhë n’ahri zaman*
Behari vjen tue dalë.
I: Të lutem mori sulltanë
Të më rrish në fjalë! :I
Ref.:
T’a dish…

*ahri-zaman do te thote "koha e vone" dhe i referohet diteve te fundit te njerezimit, ne te cilat mbajtja e beses behet edhe me e rralle.


Këngë Shkodrane - Në Zaman T’asaj Furie
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Në Zaman T’asaj Furie".
3. Video është e këngës "Në Zaman T’asaj Furie", por nuk këndohet nga Këngë Shkodrane.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Këngë Shkodrane:


Komente 0