Më mbaj mend (për 1 muaj)

Këngë Shkodrane - A Vjen Për Mu’ Pranvera Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  32

A vjen për mu’ pranvera?
A zbardhë për mu’ ma dritë?
I: A g’zon kjo zemër mjera?
A po rri kot tuj pritë? :I
A ka për mu’ ma gzime?
A ka për mu’ ma shpresë?
Kur nanës, përkulun dhimjet,
Nuk kam si me u përshnetë.
O vjeshtë, vjeshtë e shëmtu’me
Që m’thave n’ditë ma t’mirë!
Ç’e fike at dritë t’beku’me?
Mu’ lot s’ka kush t’mi prinë.
E lypa kot te shpija.
Nuk lash unë kend pa vetë.
M’ka lodhë, m’ka kputë’ vetmia
Po nana ku do t’jetë?
Nji za mu duk se ndjeva,
Më foli, m’dha qëndresë.
Dhe zemrën n’vend ma pruni
Kur m’tha gjithkush do t’vdesë.


Këngë Shkodrane - A Vjen Për Mu’ Pranvera
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "A Vjen Për Mu’ Pranvera".
3. Video është e këngës "A Vjen Për Mu’ Pranvera", por nuk këndohet nga Këngë Shkodrane.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (2)

12
11

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Këngë Shkodrane:


Komente 1