Më mbaj mend (për 1 muaj)

Këngë Shkodrane - Sa E Bukur Kenka Gjylja Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

O sa e bukur hajde kenka Gjylja
O Gjyla bahçet mbushun me zymbyla.
Gjyle sa e bukur je!
O Gjyla bahçet mbushun me zymbyla
Gjyle na more në qafë!
O paske kenë o shego devedishe
O bukuria, Gjyle mos t’u prisht-e!
Gjyle sa e bukur je!
O bukuria Gjyle mos t’u prisht-e!
Gjyle na more në qafë!
O Gjyla faqet kuq o si sheboja
O fol moj Gjyle, mos të dhami goja!
Gjyle sa e bukur je!
O fol moj Gjyle mos të dhamin goja
Gjyle na more në qafë!
Oh ç’po shetisim, kodër nëpër kodër
Oh, sa e bukur, kenka Gjyla e vogël
Gjyle sa e bukur je!
Oh sa e bukur kenka Gjyla e vogël
Gjyle na bane harab!


Nuk kemi video për këtë këngë.


Publikimi: 29/04/2013


Më Shumë Këngë Nga Këngë Shkodrane:


Komente 0


Këngë Shkodrane - Sa E Bukur Kenka Gjylja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sa E Bukur Kenka Gjylja".
3. Video është e këngës "Sa E Bukur Kenka Gjylja", por nuk këndohet nga Këngë Shkodrane.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.