Më mbaj mend (për 1 muaj)

Këngë Shkodrane - O Ti Det, O Ujë Të Njelmtë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

I: O ti det-e o ujë të njelmtë
Ti gjithmonë na u gjindshe plot. :I
A,a,a,a aman-e!
I: Shumë kërkova fundi s’tu gjet
Ku do t’jetë mbarimi yt? :I
Sa vapore, sa gjemi-e
Mbi ty shkojnë e s’bajnë zullum.
A,a,a,a, aman-e!
Ti ke hyqëm me i përpi-e
Por je i gjanë e duron shumë!
Kapidan, o djal i ri-e
Merr dylbin edhe shikjo!
A,a,a,a, aman-e!
Dojn me më dalë mu mend't prej kreje
Kur e shof tallazin tand!
O ti det- o, ujë i gjan-e
Ke shum gjana që t’kushtojnë
Ke elmaz e xhevahir-e
S’ka kandar që na i peshon.


Këngë Shkodrane - O Ti Det, O Ujë Të Njelmtë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "O Ti Det, O Ujë Të Njelmtë".
3. Video është e këngës "O Ti Det, O Ujë Të Njelmtë", por nuk këndohet nga Këngë Shkodrane.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Këngë Shkodrane:


Komente 0